• Gaziantep'te Düzenlenen Çalıştaya Kadın Danışma Merkezi de katılarak sorunun çözümüne katkı sağlayabilmeyi amaçlamıştır.

Nevşehir Kadın Danışma Merkezi

 • Avrupa Birliği Merkezi Finans ve İhale Birimi tarafından projesi onaylanan “Kadın Danışma Merkezi ve Şiddet Veritabanı” isimli proje ile Kadın Danışma Merkezi, Nevşehir Belediyesi bünyesinde hayata geçirilmiştir. 

  Proje sahibi Nevşehir Ekoloji ve Sosyal Hayatı Geliştirme Derneği’dir. Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi ve Kapadokya Kadın Dayanışma Derneği proje ortaklarımızdır. Avrupa Birliği Merkezi Finans ve İhale Birimi tarafından proje onaylanmış, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından desteklenmiştir.

  Nevşehir Belediyesi Kadın Danışma Merkezinde: 2 psikolog, 2 avukat, 2 sağlık personeli ve 2 sosyal danışman, gönüllü olarak kadınlarımıza ve çocuklarımıza ücretsiz danışmanlık hizmeti vermektedir.

  Merkezimiz içerisinde kadınlarımızın çocukları için bir de oyun parkı oluşturulmuştur.

  Kadın Danışma Merkezi’mize başvurular; Nevşehir Belediyesi Paşa Konağı Hizmet Binasının 2. katında yer alan merkezimize; şahsen randevu sistemi ile başvurabileceği gibi, 213 12 25 nolu telefon ile de başvurabilirler.

  Kadın Dostu Kent Nevşehir!

  Nevşehir Tanıtım Videosu