• Gaziantep'te Düzenlenen Çalıştaya Kadın Danışma Merkezi de katılarak sorunun çözümüne katkı sağlayabilmeyi amaçlamıştır.

Hizmetlerimiz

 • Psikolojik Danışmanlık:

  Kadınlara, çocuklara, ergenlere ve onların ailelerine travmatik olayların bireylerde yarattığı olumsuz etkileri azaltmak, sağlıklı kişilik ve özgüven gelişimini desteklemek amacıyla kapsamlı psikolojik destek ve danışmanlık hizmetleri veriyoruz. 


  Psikolojik Danışmanlık Hizmetleri:

  • Genç ve Çocuk Psikoterapisi
  • Bireysel Psikoterapi 


  Çalışılan Alanlar:

  * Motivasyon
  * Kayıpla Başa Çıkma
  * Uyum ve Davranış Sorunları * Kaygılar
  * Boşanma ve Çocuk
  * Özgüven
  * Dikkat
  * Korkular
  * Gelişimsel Değerlendirme 

   

  Hukuki Danışmanlık :
  Kadınlar her yerde şiddete uğramakta, yasal haklarının bilincine ve haklarını aramak için yeterli donanıma sahip olmadıklarından yalnız kalmaktadırlar. Haklarını aramaya çalışan kadınlar, bir yandan da eğitimsel, kültürel ve ekonomik zorluklarla karşılaşmaktadır. Bu nedenle gönüllü kadın avukatlarımız ile kadınlara yasal hakları ve bunları kullanabilme yolları konusunda destek verilmektedir.
   

  Sağlık Danışmanlığı:
  Toplum sağlığı, cinsel sağlık, kadın ve çocuk sağlığı hakkında bir çok konuda bilgilendirme ve yönlendirme yapıyoruz. Sağlık sorunu olan kadınlar, ilgili sağlık kuruluşlarına yönlendirilmekte ve sağlık konularında bilgilendirici toplantılar organize ediyoruz. 
   

  Telefonla Danışmanlık: 

  Şiddete maruz kaldığınızda ya da risk altında iseniz yardım hattımızı arayarak bizimle görüşebilirsiniz. 

  Kadın Dostu Kent Nevşehir!

  Nevşehir Tanıtım Videosu