• Gaziantep'te Düzenlenen Çalıştaya Kadın Danışma Merkezi de katılarak sorunun çözümüne katkı sağlayabilmeyi amaçlamıştır.

Kadın Danışma Merkezi’nden Avanos’ta Eğitici Seminer

Yayınlanma: Cuma, 10 Mart 2017 09:02 |  | Gösterim: 65

Nevşehir Belediyesi tarafından 2014 yılında hizmete kazandırılan Kadın Danışma Merkezi’nin çalışmalarına ilişkin olarak Avanos ilçesinde bilgilendirme yapıldı.
Avanos’ta çok sayıda kadının katıldığı bilgilendirme toplantısında Nevşehir Belediyesi Kadın Danışma Merkezi yöneticilerince “Çocuk İstismarı ve İhlali - Çocuk Hakları” konulu seminer verildi.   
Toplumda kadına ve çocuğa şiddet ve istismar olaylarının büyük sorunların başında yer aldığının aktarıldığı seminerde, bu ve benzeri bir dizi eğitim çalışmaları ile daha bilinçli toplum bireyleriyle de bu alanda önemli bir gelişmenin sağlanabileceği vurgulandı.
Nevşehir Kadın Danışma Merkezi olarak kadınlara ve çocuklara yönelik yürütülen çalışmalar hakkında bilgilerin verildiği seminerde, psikolojik destek, çocuk istismarını önleyici yaklaşımlar, ebeveyn tutum ve davranışları ile çocuk istismarı ve şiddet karşısında alınacak önlemlere de değinildi.   Büyük ilgi gören ve yoğun katılımın olduğu seminerde ayrıca Kadın Danışma Merkezi’nde sürdürülen çalışmalar konusunda da ayrıntılı bilgiler, Sinevizyon eşliğinde sunuldu.

 

Kadın Dostu Kent Nevşehir!

Nevşehir Tanıtım Videosu