• Gaziantep'te Düzenlenen Çalıştaya Kadın Danışma Merkezi de katılarak sorunun çözümüne katkı sağlayabilmeyi amaçlamıştır.

Kadın Danışma Merkezi Çalışmaları Düzenlenen Panelde Anlatıldı

Nevşehir Belediyesi tarafından hizmete kazandırılan Kadın Danışma Merkezi’nin yürüttüğü çalışmalar, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi’ndeki akademisyenlere de bilgiler aktarıldı.
8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kutlama etkinlikleri çerçevesinde Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde, ’Farklı Boyutlardan Kadına Bakış’ adı altında düzenlenen panelde,  Nevşehir Belediyesi Kadın Danışma Merkezi’nin çalışmaları da dile getirildi.
Kadın Danışma Merkezi yöneticisi Şermin Açıkgöz tarafından, Nevşehir Belediyesinin 2004 yılından beri kadın ve çocuklara yönelik olarak yürüttüğü proje ve etkinlikler dile getirildi. Sinevizyon ile 2014 yılında hizmete kazandırılan Kadın Danışma Merkezi işleyişi ve danışmanlık hizmetleri hakkında bilgi verildi. Nevşehir Belediyesi Kadın Çalışmaları Eğitim Merkezleri (KAÇEM) dahil olmak üzere, bir çok merkezde kadın ve çocuğa önem veren bir belediye olarak çalışmalarına devam edeceği vurgulandı.

 

Kadın Dostu Kent Nevşehir!

Nevşehir Tanıtım Videosu