• Gaziantep'te Düzenlenen Çalıştaya Kadın Danışma Merkezi de katılarak sorunun çözümüne katkı sağlayabilmeyi amaçlamıştır.

Kadın Danışma Merkezinden Ürgüplü Gençlere Seminer

Nevşehir Belediyesi Kadın Danışma Merkezi tarafından Nevşehir’in Ürgüp ilçesinde orta öğretim gençlerine yönelik olarak  eğitici seminer düzenlendi.
Ürgüp Kılıçarslan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Kulübünün organizasyonunda  düzenlenen ”Ergenlik Döneminde Ruhsal Sorunlara Yaklaşım ve Toplumsal Rollerin Gelişime Etkileri” konulu seminere öğrenciler büyük ilgi gösterdi.
Seminerde Nevşehir Belediyesi Kadın Danışma Merkezi yöneticilerince verilen seminerde lise eğitimi gören gençlerin içinde bulundukları ergenlik döneminin özellikleri, bu dönemde karşılaşılan zorluklar ve toplumsal rollerin gelişime etkileri  dile getirildi. Seminerde ayrıca yeni nesillerin toplumsal rollere bakış açısının değerlendirilerek, var olan olumsuz algıların ortadan kaldırılması bunun yerine sağlıklı ve  objektif bir bakış açısının nasıl sağlanabileceği konularında da ayrıntılı bilgiler aktarıldı.
Seminerde ayrıca gençlere çocuk istismarı, çocuk hakları ve bu kapsamdaki kanunlar konusunda ayrıntılı bilgilere yer verilen eğitimde ayrıca Nevşehir Belediyesi  Kadın Danışma Merkezinin çalışmaları konusunda da katılımcı gençlere bilgiler aktarıldı.

Kadın Dostu Kent Nevşehir!

Nevşehir Tanıtım Videosu